Autolab Car Spa & Detailing
Myjnia samochodowa oferująca usługi z dziedziny AUTO DETAILINGU - brzmi znajomo?
A może właśnie dowiedziałeś się o zupełnie nowym zagadnieniu w świecie pielęgnacji oraz konserwacji swojego samochodu.
Jaka jest różnica między podstawowym klasycznym myciem takim, które oferują wszystkie standardowe myjnie samochodowe a mycie w miejscu gdzie wykonuje się usługi autodetailingu?

Odpowiedź jest prosta zawsze chodzi o czas.

Jeżeli nie odwiedzasz zbyt często myjni a brud i zanieczyszczenia różnego pochodzenia odkładają się przez dłuższy czas jadąc na myjnie samochód jest owszem posprzątany, ale tylko powierzchownie a wszystkie zakamarki i miejsca, które zawsze są pomijane przechodzą w niepamięć.
Tutaj właśnie pojawia się znacząca różnica pomiędzy pracą jednych od drugich.

Auto Detailing zwraca szczególną uwagę na detale. Usługa wykonania prac trwa 2 razy dłużej niż prosty podstawowy zestaw .

Dokładniejsze usługi to nie tylko etapy pracy, które są wykonywane, ale również dobrej jakości chemia, która czyści, pielęgnuje oraz nie uszkadza mytych powierzchni jak i sprzęt i przyrządy pomocnicze w całym tym procesie.

Mycie wstępne, dwa wiadra, szczotki, nowe włókno do każdego auta?-Chodzi o uszczegółowienie całego procesu i podzielenie go na etapy tak aby każdy z was zrozumiał pojęcie AUTO DETAILINGU.
Zacznijmy od chemii na której pracujemy

Mycie detailingowe - KOCH CHEM - ciekawa historia jak i gdzie powstały produkty przy pomocy, których pracujemy.

W roku 1968 Hans Koch we własnym garażu rozpoczął opracowywanie własnych receptur past polerskich. Był on niezadowolony ze złej jakości produktów do pielęgnacji pojazdów, jakie wówczas były dostępne. Jako wykwalifikowany stolarz wykazywał się szczególną pasją do wykończonych powierzchni i pielęgnował dbałość o szczegóły. W ten sposób powstały produkty o niebywałej jakości, które są entuzjastycznie przyjmowane przez ekspertów i klientów biznesowych.

W ciągu kolejnych lat rozwinęło się przedsiębiorstwo, które za pomocą innowacyjnych pomysłów w zakresie chemii gospodarczej, obsługi pojazdów i zmywania podłóg warsztatowych wyznacza nowe standardy na rynku.
Do mycia pojazdów naszych klientów używamy tylko takich produktów, które są najwyższej jakości chemią sprawdzoną od wielu, wielu lat.

Etapy przygotowania samochodu:


 • Przygotowanie
  Sprawdzamy pojazd oraz felgi czy nie są gorące oraz czy wszystkie szyby są zamknięte.
 • 1.Etap - Wstępne mycie
  Spryskujemy samochód chemią co ma za zadanie zmiękczenie brudu przylegającego do elementów. Spryskiwane są również felgi więc produkt, który jest do tego użyty jest zależny od materiału z którego są wykonane (aluminiowe - kwasem, pomalowane - specjalną neutralną chemią do tego przeznaczoną tak aby nie doszło do uszkodzenia krążków, farby oraz lakieru)
  Po paru minutach w momencie kiedy chemia wykonała swoja pracę, rozpuściła wstępnie brud jest spłukiwana strumieniem wody pod ciśnieniem.

 • 2.Etap - Aktywna piana
  Po pozbyciu się głównego zabrudzenia możemy nałożyć warstwę aktywnej piany. Wykorzystując technologię 2 wiader.
  Zaczynając pracę od góry pojazdu w dół. Po umyciu każdego elementu płuczemy gąbkę wyciskając ją z pozostałego na niej piasku.
  Drugie wiadro przeznaczone jest na osobne gąbki, które wykorzystywane są do mycia progów.
  Do tarczy natomiast wykorzystujemy specjalny pat, którego pracę wspomagamy szczoteczką tak aby umyć z dużą dokładnością tarcze z każdej jej strony.
  Ponadto, myjemy wszystkie tabliczki znamionowe i otwory specjalnym do tego przeznaczonym pędzelkiem na korpusie po czym płuczemy je wodą.

 • 3.Etap - Głębokie czyszczenie
  Zawsze wykonywany przed nałożeniem twardego wosku, korektą lakieru czy innymi środkami ochronnymi, które mają zostać wykonane bądź nałożone samochód jest myty specjalną chemią przeznaczoną do głębokiego czyszczenia tak aby powierzchnia na której będą wykonywane zabiegi np. zabezpieczające powłokę lakierniczą pozbawiona była wszelkich zanieczyszczeń takich, które mogłyby przeszkodzić w wykonywanych dalszych etapach pracy.

  Wymieńmy tutaj pojęcia:

  1.Dekontaminacja - Proces w którym za pomocą specjalnych środków zostaje usunięty asfalt, który osadza się podczas jazdy.
  2.Deironizacja - Proces usuwania zanieczyszczeń metalicznych z powierzchni pojazdu. Temu procesowi możemy poddać felgi oraz całą karoserię. Możemy dodać, iż jest to jeden z podstawowych zabiegów w detailingu.
 • 4.Etap - Sprzątanie wnętrza
  Jest bardzo ważnym etapem, pracochłonnym ponieważ zadanie autodetailingu to dokładność i wysoka jakość usług. Zwracamy uwagę na całe wnętrze nie pomijając żadnych elementów zarówno tych mniejszych jak i większych. W ciężko dostępnych miejscach wykorzystujemy specjalny pędzelek, którym z łatwością usuniemy kurz ze szczelin itp.
  Plastiki - starannie czyścimy nie nabłyszczamy ani nie używamy żadnych innych preparatów na powierzchnię brudną, zakurzoną.

  Szyby - ich czyszczenie to bardzo istotny etap jeżeli chodzi o bezpieczeństwo oraz komfort jazdy dobrze dobrane produkty i chwila starannej pracy odpowiednio dobraną mikrofibrą od dobrego polskiego producenta obfituje w idealny efekt.

Mamy nadzieję, że skorzystacie z krótkiego przybliżenia do tematyki w jakiej się specjalizujemy.

Zachęcamy do przetestowania jakości naszych usług a zobaczycie różnice w efektach prac oraz jakości wykonywanych usług.

Warto nam zaufać i poświęcić dłuższą chwilę w miłym miejscu a my w tym czasie zajmiemy się kompleksowo twoim pojazdem.

Powiedz jakie masz życzenie wedle niego a my postaramy się je spełnić tak aby efekt zadowolenia z efektu końcowego wynosił 100%.


Ceny na ręczne mycie detailingowe samochodów

(MAŁE AUTO / ŚREDNIE AUTO / DUŻE AUTO, VAN)
ZESTAW „PODSTAWOWY” – DETAILINGOWY
od 90 zł / 100 zł / 130 zł
 • Mycie wstępne (prewash)
 • Usunięcie zabrudzeń organicznych (owady)
 • Bezpieczne mycie zasadnicze metodą dwóch wiader
 • Dokładne mycie felg
 • Mycie wewnętrznych częsći progów oraz ościeżnic drzwi
 • Konserwacja nanowoskiem oraz Quick Detailerem
 • Bezpieczne osuszanie turbo-dmuchawą
 • Nabłyszczanie opon, zabezpieczenie elementów gumowych.
Zamów kontakt
ZESTAW „KOMPLEKSOWY” – DETAILINGOWY
od 180 zł / 200 zł / 220 zł
 • Zestaw "Podstawowy" +
 • Mycie szyb wewnątrz I zewnątrz
 • Gruntowne odkurzanie tapicerki samochodowej, dywanów, wykładzin
 • Pielęgnacja elementów plastikowych
Zamów kontakt
CZYSZCZENIE DACHU CABRIO
od 300 zł
 • Czyszczenie dachu Cabrio bez konserwacji
Zamów kontakt
IMPREGNACJA DACHU CABRIO
od 150 zł
 • Impregnacja dachu Cabrio konserwantem
 • Po zastosowaniu preparatu tkaniny otrzymują powierzchnię ochronną pogłębiającą barwę tkaniny, nadającą jej właściwości wodoodporne oraz ułatwiające czyszczenie.
 • Preparat zapewnia długotrwałą ochronę przed zabrudzeniami.
Zamów kontakt
DEKONTAMINACJA LAKIERU
od 150 zł / 200 zł / 250 zł
 • Oczyszczenie głęboko osadzonych zanieczyszczeń z karoserii
Zamów kontakt