Jeżeli reflektory nie zostaną zabezpieczone po etapie polerowania, to w efekcie po krótkim czasie eksploatacji od 3 do 6 miesięcy nastąpi proces zmętnienia! Konieczne będzie ponowne szlifowanie oraz polerowanie powierzchni reflektorów!
DLACZEGO POLEROWANE REFLEKTORY WYMAGAJĄ OCHRONY ?! Eksploatacja reflektorów bez nałożenia warstwy ochronnej prowadzi do ponownego szybkiego zmętnienia.
Najlepszą opcją ochronny polerowanych reflektorów, jaką możemy wybrać jest folia PPF.
Zalety foli PPF:
- Odporna na uszkodzenia fizyczne,
- Odporna na zmiany temperatur,
- Odporna na środki chemiczne
- Hydrofobowa,
- Przez lata nie mętnieje,
- W razie potrzeby zużyta folia zostaje usunięta i zastąpiona nową.
DLACZEGO NIE ZALECAMY NAKŁADANIA LAKIERU OCHRONNEGO NA POLEROWANE REFLEKTORY? Jedyną zaletą lakieru ochronnego jest jego niska cena, jednak nawet najlepsze lakiery przegrywają z tanimi foliami poliuretanowymi pod względem żywotności.
Reflektory do lakierowania przygotowywane są w określony sposób. Po szlifowaniu ich powierzchnia musi pozostać jednolita tak aby nowa powłoka nie miała problemu z przyczepnością do podłoża. Nakładana jest zawsze tylko jedna warstwa w przypadku nałożenia większej ilości warstw po prostu rozwarstwią się. Nałożona powłoka jest bardzo cienka co ma wpływ na czynniki które na nią oddziałują takie jak piasek, brud, które w szybki sposób ją uszkodzą. Po roku czasu reflektory znowu stracą przejrzystość i wydajność.
Lakier w przeciwieństwie do folii:
- Nie chroni poliwęglanu przed uszkodzeniem
- Nie posiada właściwości hydrofobowych
- Nie jest odporny na agresywne środki chemiczne